Новини компанії & Блог

Breadcrumbs

Гастрономія - це цілий Всесвіт, що особливий своїм різноманіттям, багатогранністю та експресією. Їжа - це не лише засіб забезпечення енергії для організму, адже, окрім цього, несе потужний вплив на психологічний стан та добробут людини.

Смачна психотерапія

Приготовані страви, можуть бути не лише приємним джерелом задоволення, але і фактором, який впливає на наші емоції та настрій. Завдяки проведеним дослідженням, ми знаємо, що продукти мають властивості, що допомагають відчувати себе краще, наприклад:

  • Покращити настрій допоможуть чорний шоколад, банан, твердий сир та навіть макарони із твердих сортів пшениці, адже вони сприяють виробленню серотоніну в організмі.
  • Фрукти та овочі сприятимуть правильному функціонуванню травної системи, що теж безпосередньо впливає на наше самопочуття.
  • Цільнозернові продукти збагатять наш організм клітковиною, яка є ще тим енерджайзером для мозку.

Крім корисних властивостей продуктів, процес приготування їжі теж може мати позитивний вплив на психічний стан людини, адже цей процес може стати своєрідною медитацією. Головне - налаштуватись і дозволити собі повністю віддатись процесу, насолоджуючись результатами своєї праці. Їжа також може стати гарним засобом соціалізації та комунікації між людьми, адже прийом їжі може стати ідеальним часом для спілкування з іншими людьми.

Мозок потребує 20% енергії, що виробляє наш організм, а це свідчить про необхідність забезпечення його поживною їжею.

Зла - бо голодна

Переважно, коли людина відчуває голод і не має можливості його втамувати, вона дратується. Тому це зовсім не міф, що якщо людина зголодніла, то буде різкою. Сита людина відчуває безпеку, а у безпеці є місце для щастя та гармонії.

Чи корисні перекуси?

Для деяких це прозвучить дивно, але так. Перекуси - це корисно, проте важливо які саме. Якщо це буде солодка цукерка, то такий перекус принесе радість та енергію, адже у ній багато жиру, що потрібен мозку, проте це короткострокове явище. Для корисного перекусу краще обрати хлібці, наприклад, з авокадо, а також фрукти чи горіхи, тобто ті продукти, що у своєму складі мають білки, жири, вуглеводи, що можуть забезпечити організм корисними речовинами, а людину добрим настроєм та чудовим самопочуттям.

Чи варто себе обмежувати?

Ми живемо у постійному стресі та рамках, до чого вже звикли, проте будь-які інші зміни чи заборони, а тим паче самим собі, можуть викликати у нас роздратованість та агресію. Також недобре стає після так званих “зривів”. Не варто тотально відмовлятись від того, що вам подобається, краще переглянути свої погляди та спланувати свій раціон так, щоб було корисно, смачно та з улюбленими продуктами.